Přejít na hlavní obsah

Česká lékárnická komora


Zaslat zapomenuté heslo


  • Aktuálně
  • O ČLnK
    • Úřední deska
    • Základní informace
    • Činnost ČLnK
    • Členství v ČLnK
    • Kalendář akcí
    • Přihláška člena
    • Výroční zprávy
    • Usnesení sjezdů
    • Profesní předpisy
    • Pro pořadatele vzdělávacích akcí - Formuláře
    • Služby, Ceníky
  • Pro veřejnost
    • CORONAVIRUS
    • Rozhodnutí prezidenta ČLnK
    • Lékárnické kapky
    • Odborné poradenství v lékárnách
    • Informace pro veřejnost
    • Doporučené postupy
    • Seznam lékáren a lékárníků
    • Vzdělávání pro farmaceutické asistenty
  • Média
    • Tiskové zprávy
    • Zaujalo nás
  • Registrace
  • Sdružení
    • Mladí lékárníci, o. s.
    • POLP z.s.
    • Vaši Lékárníci CZ
  • Kontakty
    • ČLnK
    • Představenstvo ČLnK
    • Čestná rada ČLnK
    • Revizní komise ČLnK
    • Okresní sdružení lékárníků - OSL
    • Mapa


Navigace: Média > Zaujalo nás > 2021 > Z monitoringu médií: Na vakcínu jsem se těšil, říká šéf zlínské lékárny Pavel Kurfürst

Z monitoringu médií: Na vakcínu jsem se těšil, říká šéf zlínské lékárny Pavel Kurfürst

5. 1. 2021

NRI


,,Lékárna v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně je oním páteřním zařízením, přes které putují očkovací látky do zbytku kraje. Právě tam tak v pondělí chystali pro krajské nemocnice první lahvičky s vakcínou.
 
„Je nestandardní také v tom, že všech 195 ampulí je v jednom balení. Objednáváme léky i po tisíci, to není žádná výjimka, ale nikdy jich v jednom malém platu nemáte 195 lahviček, se kterými se poměrně těžce manipuluje. Ještě při té nízké teplotě a v rukavicích. Aby toho nebylo málo, musíte to stihnout do tří minut,“ popisuje zacházení s vakcínou Kurfürst. Právě tři minuty jsou maximální doba, po kterou mohou být lahvičky z mrazícího boxu „na denním světle“, aby se mohly zpětně bez úhony do mrazáku vrátit. I přes veškeré komplikace se Pavel Kurfürst na vakcínu již těšil.“

Celý článek naleznete zde.
 
Zdroj: OMELKA, Na vakcínu jsem se těšil, říká šéf zlínské lékárny Pavel Kurfürst. Zlín [online]: zlinsky.denik.cz, str. 0, 5. 1. 2021.


  • Tiskové zprávy
  • Zaujalo nás

Média   Zaujalo nás   2021   Z monitoringu médií: Na vakcínu jsem se těšil, říká šéf zlínské lékárny Pavel Kurfürst


úvodní stránka ochrana osobních údajů mapa webu kontakty